‘Darbe yok’ diyen Selvi’ye yanıt gezetesinden geldi: FETÖ’cüler de ‘darbe yok’ diyor

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi bugün köşesinde “Darbe iddialarına ne oldu” diye sordu. Selvi yazısında “Yapılan soruşturma sonucunda darbe iddialarını destekleyecek bulgulara ulaşılamadı” bilgisini verdi. Önceki yazılarında da “Sürprizlere hazır olun” diye uyarıda bulunduğunu hatırlatan Selvi, “ilk andan itibaren serinkanlı olunmasını, bir operasyona alet olunmaması gerektiğini yazdım” dedi.

Hürriyet yazarı Nedim Şener ise bugünkü köşesinde “Hükümete darbe yok” görüşünün FETÖ’cüler tarafından savunulduğuna işaret etti. Şener yazısında şunları söyledi:

“Soruşturmanın başından itibaren kumpasın içinde olan FETÖ’cüler bile ‘Hükümete darbe yok’ diyerek gündem belirliyorlar. Bunların başını ise Deniz Baykal’a kaset kumpasının parçası firari FETÖ’cü Cevheri Güven ile Alman istihbaratına sığınmış Erk Acarer bulunuyor. Hatta suç örgütü lideri Bora Kaplan da yargılandığı mahkemede ‘Hükümete darbe yok’ demiş, FETÖ’cü Güven de gülücüklerle bunu paylaşıyor.

POLİS, 13 GÜN SONRA KAPLAN’IN İFADESİNİ FETÖ’CÜYE YOLLADI

Oysa Engin Dinç’in, Trabzon İstihbarat Şube Müdürü iken tanıdığı, 2013’te İstihbarat Daire Başkanı olduğunda Siber Şube’ye getirdiği, sonrasında Mamak İlçe Emniyeti’ne sürülmesine rağmen, 1 Ağustos 2023’te Ankara İl Emniyet Müdürü olduktan sonra Narkotik Şube’ye geçirdiği, şimdi tutuklu olan Serkan Dinçer isimli polisin 7 Eylül’de gözaltına alınan Bora Kaplan’ın ifadesini ve dosyasını neredeyse mürekkebi kurumadan 20 Eylül 2023’te e-posta üzerinden FETÖ’cü Cevheri Güven’e yolladığını unutmamak gerekiyor.

Hatta bu olay ortaya çıktığında Ankara Emniyeti’nin polis memuru Serkan Dinçer’in el konulan dijital materyallerinde nedense bir delil bulamamasına rağmen savcılığın gönderdiği bilirkişilerin geriye dönük olarak FETÖ’cü Cevheri Güven’e yollanan belgelere ulaştığını hatırlamak gerekir.

Yani FETÖVARİ kumpas olup olmadığını anlamak isteyenler, korunup kollanan o polisin FETÖ’cü Güven’e suç örgütü Ayhan Bora Kaplan soruşturma belgelerini göndermesiyle ilgili dosyadan, hatta biraz öncesinden başlaması gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x