Bayram tatili dönüşü başladı: Trafik yoğunluğu yaşanıyor

Ramazan Bayramı tatilinin bitimine 1 gün kala Tekirdağ’dan İstanbul istikametinde yoğunlaşan trafik, her geçen saat artıyor. 

Tekirdağ il merkezi ve kent çıkışı, çevre yolunda uzun araç kuyrukları oluşurken, trafik zaman zaman durma noktasına geldi. 

İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekipleri, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için karayolu üzerinde ve önemli noktalarda önlem aldı.

AFYONKARAHİSAR-ANTALYA KARAYOLUNDA TRAFİK YOĞUNLUĞU

Ankara, İstanbul, Afyonkarahisar illerini Antalya, Denizli, Isparta ve Burdur illerine bağlayan Afyonkarahisar-Antalya karayolunda trafik yoğunluğu başladı. Öğle saatlerinde başlayan yoğunluk zaman geçtikçe artarken trafik yoğunluğunun 2 gün sürmesi bekleniyor. 

Kavşaklarda önlem alan trafik polisleri sürücüleri kurallara uymaları ve emniyet şeridini işgal etmemeleri yönünde uyardı. Yoğunluk nedeniyle trafik zaman zaman durma noktasına geldi.

Bayram tatili dönüşü yolunda Ankara-Konya karayolunda bulunan Kulu ilçesinde trafik yoğunluğuna neden oldu. Ulaşımda aksama yaşanmaması için ekipler bölgede çalışma yürütüyor. Yoğunluğun bu gece ve yarın artması bekleniyor.

Bayram tatilinin ardından araçlarıyla dönüşe geçenler, Karadeniz Bölgesi’ni İç Anadolu’ya bağlayan önemli geçiş güzergahı olan Samsun-Ankara karayolunun Havza geçişinde yoğunluk oluşturdu. Trafik polisleri, sürücülerin rahat ilerleyebilmesi için belirli noktalarda önlem aldı. Bölgedeki trafik yoğunluğunun yarın da devam etmesi bekleniyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x